זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

  גבייה משפטית

  עורך דין הוצאה לפועל » גבייה משפטית

  גביית חובות באמצעות עורך דין גבייה

  גבייה משפטית אפקטיבית נעשית באמצעות משרד עורך דין גבייה. שלבי הגבייה משתנים בהתאם לנסיבות של כל מקרה לגופו, למהות ולאופי החוב.

  שלבי  גבייה משפטית ע”י עורך דין

  ראשית, מתקבלת מהלקוח סקירה אודות החוב, ונעשית בחינה של החוב, בחינת החומר המשפטי,  נסיבות יצירת החוב ומידע כללי על החייב.

  המשרד יבצע בדיקה כללית אודות סטטוס החייב בהוצאה לפועל ובכונס הנכסים הרשמי (מוגבל באמצעים/פושט רגל וכו’). במקרים מסוימים, תוזמן חקירה כלכלית מקיפה אודות נכסי החייב אף לפני נקיטת ההליך המשפטי.

  בשלב השני ועל פי רוב, ישלח לחייב מכתב התראה כי עליו להסדיר את החוב לפני נקיטת הליכים בהוצאה לפועל. לעתים, בהתאם לנסיבות של כל מקרה ומקרה, תיעשה פניה טלפונית מקדמית לחייב להסדרת החוב לפני נקיטת הליכים משפטיים.

  באם החייב אינו פונה להסדיר את החוב, יש לסווג את התיק ולהתאים את ההליך המשפטי לכל מקרה. ככל שמדובר בשיקים חוזרים ו/או שטרות שחוללו/משכון/פסק דין שאינו מבוצע – ככלל, פניה להליך גבייה בהוצאה לפועל.  במקרה של חוב כספי אחר, למשל חוב חוזי  – עורך הדין ייבחן האם מתאים לתביעת סכום קצוב ישירות בהוצאה לפועל או הגשת תביעה כספית רגילה בבית המשפט. במקרה של חייב פושט רגל – תישקל הגשת תביעת חוב.

  לבסוף, יינקט ההליך המשפטי המתאים באמצעות עורך הדין. במידה ונפתח תיק הוצאה לפועל, וללקוח יש מידע קונקרטי כי בכוונת החייב להבריח נכסים או לצאת לחוץ לארץ במטרה להתחמק מהחוב – יישקלו הליכים מידיים לפני מסירת אזהרה בהוצאה לפועל, כגון עיכוב יציאה מהארץ או עיקולי צד ג’.

  בכל מקרה, לאחר פתיחת תיק ההוצאה לפועל וכעבור 30 ימים מיום מסירת האזהרה לחייב, ובהנחה שלא הוגשה התנגדות ע”י החייב במועד – ננקטים הליכי ביצוע שוטפים בהוצאה לפועל לגביית החוב, ובכלל אלה עיקולי צד ג’, עיקולי רכב, עיקול מקרקעין, הגבלות וכו’.

  גביית חובות ע”י עו”ד הוצאה לפועל – כן או לא?

  אין שום צל של ספק, שגביית חובות יש לעשות באמצעות עורך דין שזהו תחום עיסוקו ולא לנסות לגבות לבד את החוב.

  לא בכדי, פעמים רבות ניגשים אל משרדנו לקוחות שניסו לגבות את החוב לבד באמצעות פניה עצמאית להוצאה לפועל, אלא שבשל חוסר ידע כיצד לפעול ומה לעשות ובשל הביורוקרטיה הרבה הכרוכה בהליכי הגבייה העבירו את הטיפול בתיק אל משרדנו.

  בתוך כך, הליכי גבייה משפטית הם הליכים מסובכים ומתמשכים הכרוכים בביורוקרטיה רבה, וכן נדרשים ידע מקצועי רב וניסיון כיצד לגבות את החוב בצורה המהירה והמיטבית ביותר עבור הלקוח במינימום הוצאות.

  בנוסף, לעורך דין הוצאה לפועל מנוסה ישנם את כל הכלים הדרושים והניסיון לגביית חובות בהוצאה לפועל, ובכלל אלה מערכות מידע ותוכנות גבייה מתקדמות המקנות יכולת מעקב ומידע אחר התיקים ויכולת לנקוט הליכים מבצעיים לגביית החובות בצורה יעילה, מהירה ואופטימלית ביותר.

  משרדנו מתמחה בגביית חובות מלקוחות וגביית ושיקים חוזרים ובעל ניסיון רב בתחומי עיסוקו. ליצירת קשר ישיר עם עורך דין אבי סלמן חייגו כעת – 077-2042380 ונשמח לעמוד לשירותכם. 

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן