זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

  שאלות נפוצות

  עורך דין הוצאה לפועל » שאלות נפוצות

  מהם תחומי הפעילות של עורך דין הוצאה לפועל ומתי נזדקק לו?

  ובכן, עורך דין הוצאה לפועל עוסק באכיפת חיובים בהוצאה לפועל, ובכלל אלה גביית שיקים חוזרים, שטרות ופסקי דין שלא שולמו. בנוסף, עורך דין הוצאה לפועל מסייע לחייבים בהתמודדות עם חובות בהוצאה לפועל, לרבות גיבוש הסדרי חוב עם הנושים, איחוד תיקים, ביטול הגבלות ועיקולים והפטר חובות.

  אני בעל עסק ומידי פעם יש ברשותי שיקים חוזרים או שטרות חוב או חשבוניות פתוחות שלא שולמו ע"י הלקוחות למרות סחורה או שירותים שסופקו, מה עושים?

  עורך דין הוצאה לפועל יפעל לגביית השיקים והשטרות בהוצאה לפועל בהתאם למתודולוגיית הגבייה של משרדו. יש להצטייד במסמך שכותרתו “פלט שיק חוזר” המתקבל מהבנק ולגשת לעורך הדין לצורך גבייתו בהוצאה לפועל. במידה  ומדובר בחשבונית שלא שולמה, ניתן בתנאים מסוימים להגיש בגינה תביעה על סכום קצוב בהוצאה לפועל, או לחילופין להגיש תביעה בבית המשפט.

  ערכתי הסכם כספי עם אדם כלשהו והצד השני לא עמד בהסכם, איך אוכל לקיים את ההסכם ולגבות את הכסף?

  בהתקיים תנאים מסוימים, עורך דין הוצאה לפועל יכול לנקוט בהליך של תביעה על סכום קצוב בהוצאה לפועל לצורך גביית הכסף עפ”י ההסכם, במקום פניה לבית המשפט.

  זכיתי בפסק דין, אולם הצד השני מסרב לשלם לי את הכסף. כיצד יש לפעול?

  עורך דין הוצאה לפועל עוסק בהגשת בקשות לביצוע פסקי דין כספיים ולא כספיים (למשל פינוי מושכר) בהוצאה לפועל ובנקיטת הליכים שוטפים בהוצל”פ לצורף אכיפתם.

  יש לי חובות בהוצאה לפועל ואני מעוניין להסדיר אותם מבלי לפנות להליך פשיטת רגל – האם ישנה אפשרות כזו?

  ישנן מספר חלופות להליך פשיטת רגל שעו”ד הוצאה לפועל הבקיא בתחום יוכל לבחון בהתאם לסטטוס החייב, כגון הסדרי חובות עם נושי החייב, איחוד תיקים, צו תשלומים  או פשיטת רגל “קטנה” בהוצאה לפועל בחובות של עד 150,000 ₪.

  יש לי חובות בהיקפים גדולים והייתי מעוניין לפתוח דף חדש בחיים, כיצד מתחילים?

  עורך דין פשיטת רגל ילווה אותך בהליכי חדלות פירעון (פשיטת רגל) וככל שתעמוד בתנאי ההליך, יינתן בסופו הפטר חובות שמשמעותו מחיקת החובות ברי ההפטר.

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום
  דילוג לתוכן