משרד עורך דין הוצאה לפועל ופשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל - עו"ד פשיטת רגל אבי סלמן

עורך דין פשיטת רגל אבי סלמן מוביל בייצוג בהליכי חדלות פירעון של יחידים ועסקים עם 18 שניות ניסיון! אנו נסייע לכם לסגור חובות ותיקי הוצאה לפועל שנפתחו כנגדכם או שצפויים להיפתח כנגדכם.

אם אתם מקבלים טלפונים ומכתבי התראה מטרידים, מאיימים ובלתי פוסקים מבנקים. או מקבלים איומים מנושים שדורשים את הכסף.

אם פיגרתם בתשלומים והלוואות.

אם אתם חיים בדיכאונות או בחרדה מתמדת שמא יעקלו לכם את חשבון הבנק או את הבית ובעקבות המצב ואתם חוששים לעתידכם ועתיד משפחתכם.

כאן אני נכנס לתמונה עבורכם. בפגישה איתי אציע לכם פתרונות משפטיים מיידיים ליציאה מהמשבר הכלכלי שאתם מצויים בו.

ליווי אישי וצמוד! לא מוותרים לכם עד לסגירת החובות!

עורך דין פשיטת רגל וחדלות פירעון אבי סלמן בקצרה:

בוגר תואר ראשון במשפטים LLB בהצטיינות שנת 2005.

בוגר תואר שני במשפטים LLM שנת 2006.

עורך דין מוסמך מטעם לשכת עורכי הדין, בעל רישיון עריכת דין משנת 2007.

מגשר בעל תעודת גישור.

עוסק ומתמחה בדיני חדלות פירעון ופשיטות רגל משנת 2007. בעל ניסיון רב בייצוג חייבים בהליכים אלה.

בדיקה מקדמית על ידי עורך דין מקצועי

ראשית אני אוודא שאתם עומדים בדרישות החוק לגבי פשיטת רגל. אוודא שאתם במצב אמיתי של חדלות פירעון ושיש ברשותכם את כל המסמכים הרלבנטיים. בדרך זו תימנע דחייה של בקשה לפשיטת רגל או ביטול הליך בשל חוסר שיתוף פעולה.

אני אתאים עבורכם את סוג פשיטת הרגל. אם אתם יחידים עם חובות של עד 150,000 ₪, אגיש עבורכם בקשה לפתיחת הליכים בהוצל"פ. במידה וסך החובות שלכם גבוה מ-150,000 ₪, הבקשה תוגש לממונה ותנוהל בידי ביהמ"ש השלום. אם יש לכם חברה חדלת פירעון שאתם מעוניינים לפרק, אגיש עבורכם בקשה לחדלות פירעון תאגיד.

הבקשה תנוסח באופן אופטימלי כדי לתאר את נרטיב ההסתבכות שלכם בצורה הטובה ביותר. צריך לזכור שעורכי דין, שופטים ורשמי הוצאה לפועל קוראים את הבקשה. לכן ישנה חשיבות כיצד המידע הזה מונגש להם. בנוסף, חשוב מאוד לשקול אילו פרטים לכלול בבקשה. זאת כדי שלא תפספסו שום פרט לגבי זכות שלכם לקבלת כספים. כגון פנסיות, החזרי מס או ירושה עתידית. לחילופין, הסתרת פרטים או השמטתם בהליך פשיטת רגל עשויה להיחשב חוסר תום לב. התנהלות כזו יכולה לפגוע בסיכויי הצלחתו של ההליך. מכאן החשיבות הגדולה בעריכת המסמכים בצורה מקצועית.

עורך דין פשיטת רגל אבי סלמן
עורך דין פשיטת רגל אבי סלמן

אם אתם מחפשים ייצוג מקצועי על ידי עורך דין מוערך בתחומו שיודע מה הוא עושה בלי הבטחות שווא, פנו אליי עוד היום בטלפון: 077-2042380 או השאירו פרטים בטופס למטה ונשמח לתאם פגישה! במהלך הפגישה אעניק לכם ייעוץ ראשוני מה צפוי לכם, ללא עלות ובלי התחייבות.

ליווי צמוד ומלא של עורך דין פשיטת רגל

כמובן, שכל ההתנהלות מול הממונה ובפני בית המשפט או הרשם נעשית על ידי. בנוסף, כל המטלות והפעולות הנדרשות מכם במסגרת ההליך נעשות ומלוות על ידנו תוך מעקב רציף. עורך דין פשיטת רגל אבי סלמן ינחה אתכם כיצד יש לפעול. איך לשתף פעולה, כיצד להגיש דוחות, כיצד להתנהל במהלך חקירת הממונה ועוד. כמו כן, המשרד יוודא שהחייב ימנע מביצוע פעולות שעשויות להביא לביטול ההליך. או פעולות שעשויות להיחשב חוסר תום לב. למשל, ידאג שהחייב לא יבצע העדפת נושים , ייטול כספים מבלי ליידע את הממונה ועוד ועוד.

במידה וישנן חלופות למחיקת החובות במקום פשיטת רגל, כמובן שאלה יוסברו לכם. כך נוכל להחליט מהו הנתיב המשפטי הנכון ביותר עבורכם. צריך לזכור שלחובות בכלל, ולהליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון בפרט, יש השלכות אישיות. ישנן גם השלכות גם על דירוג האשראי. לכן חשוב לבחון בכובד ראש האם הליך פשיטת רגל הוא אכן המתאים והנכון ביותר במקרה הקונקרטי. כמובן, בסיום הליך פשיטת רגל מוצלח, ניתן תמיד להביא לשיפור בדירוגי האשראי ואף ישנם גופים שמוכנים לתת הלוואות לקניית רכב ואפילו משכנתאות לחייבים שקיבלו הפטר. לכן, בשורה התחתונה, גם פניה להליך פשיטת רגל אינה "סוף העולם" בהקשר הזה.

כמו כן, אם כתוצאה מהמצב הכלכלי, קיימים קשיים במשפחה או חלילה גירושין, משרדי יידע לבצע את ההפרדה בין הליך פשיטת הרגל בעניין החייב לבין משפחתו. עו"ד סלמן יעשה כל מאמץ שההליך לא ישפיע לרעה על מצב משפחתו של החייב, אלא להיפך.

מה מנחה אותי?

כבעלים של משרד עורכי דין פשיטת רגל שמתי לעצמי מטרה לראות את החייבים לא כ"עוד לקוח", אלא כאנשים כמוני כמוך שנקלעו בעל כורכם לחובות. בסופו של יום האינטרס שלי בקבלת ייצוג הוא להביא לשיקום פיננסי של הלקוח. כאשר אני משיג ללקוח הפטר חובות ורואה כיצד הוא מתחיל פרק חדש בחיים, הדבר מהווה סיפוק אדיר עבורי. ההרגשה היא שהענקתי ללקוח חיים חדשים ממש. הסיפוק הצפוי מהצלחת ההליך הוא שמניע אותי בייצוג חייבים המתמודדים עם חובות.

יש מספר יתרונות בפניה דווקא למשרדי לצורך מחיקת החובות שלכם בדרך של צו הפטר. אם אתם רוצים להשיג את המטרה של עתיד ללא דאגות פיננסיות וללא תיקי הוצאה לפועל תלויים ועומדים, תצטרכו לבחור במשרד עורכי דין פשיטת רגל שילווה אתכם בצורה מקצועית. עורך דין מקצועי ישיג עבורכם את התוצאה הרצויה ביותר בדרך מהירה ואפקטיבית, עם כמה שפחות הוצאות מיותרות.

עו"ד מנוסה שיגן עליכם!

תוך זמן לא קצר לאחר שנתחיל לעבוד ביחד, אני אשיג לכם צו עיכוב הליכים וביטול הגבלות. הבקשה תוגש בתיק ההוצאה לפועל ובתי המשפט. בדרך זו תוכלו לנשום לרווחה ולהמשיך להתנהל בחייכם ללא חשש. אין שום מניעה שתפתחו גם חשבון בנק ותמשיכו לעבוד במקום עבודתכם מבלי הפחד שיעקלו לכם את המשכורת. בדרך זו הרכוש שלכם יהיה מוגן ויהיה לכם שקט נפשי.

כמו כן, אם אתם נכסים להליך עם דירה או רכב בבעלותכם, המשרד יעשה כל מאמץ כדי למצות את זכויותיכם לגבי חלקכם ברכוש. אנו נפעל ככל הניתן כדי שהנכסים שלכם לא ימומשו לטובת קופת הנושים.

עורך דין פשיטת רגל
עורך דין פשיטת רגל

עורך דין סלמן ינסה בדרך יצירתית ככל הניתן להציע חלופות לפגיעה ברכושכם, באופן שירצה את הממונה ואת הנושים.

עורך דין אבי סלמן מוסמך בערכית דין משנת 2007 עם ניסיון רב בדיני פשיטות רגל, הסדרי חובות והליכי חדלות פירעון שבסופם נמחקים חובות. למשרדי אחוזי הצלחה גבוהים בהשגת הפטרים לחייבם המסובכים בחובות.

מקצועיות ויסודיות בהליכי פשיטות רגל

עורך דין אבי סלמן מלווה את לקוחותיו באופן אישי וצמוד, תוך ייצוג מקצועי בלתי מתפשר. עורך דין סלמן פועל ביצירתיות ובכל העוצמה והידע שצבר לאורך השנים במטרה אחת ויחידה. למחוק אחת ולתמיד את כל חובות העבר, ללא יוצא מן הכלל. בכך תוסר המועקה שעל לקוחותיו המקשה בחיי היום יום שלהם.

עורך דין אבי סלמן פועל ביסודיות, בשיטתיות ועפ"י מתודולוגיה שהוכיחה את עצמה בהשגת הפטר חובות במהירות האפשרית ובמינימום תשלומים על ידי החייב. זאת, ללא אבחנה בין המקרים, בין אם מדובר בחייבים המסובכים בחובות עתק ובין אם מדובר במקרה של חובות בסך עשרות אלפי שקלים.

חשוב לזכור שהפטר חובות מתייחס אך ורק לחובות עבר ברי הפטר. כלומר ישנם סוגי חובות שהפטר לא חל עליהם, כמו חוב מזונות או קנסות שאינם נמחקים. עם זאת, גם בסיומו של הליך, אנו נבחן דרכים להביא לצמצום חובות שאינם ברי הפטר, בין אם בדרך של משא ומתן והסדרי חוב ובין אם על ידי נקיטת הליכים משפטיים שיסיעו לכם להתמודד עם חובות אלה.

ייצוג מתוך תחושת שליחות ורצון עז להצליח

משרדנו מייצג חייבים מתוך תחושת שליחות ורצון כנה ואמיתי לסייע להם ביציאה מהחובות. הבנתנו את מצבם המורכב של החייבים שנקלעו לחובות, מסייע לנו לתת שירות משפטי רגיש. לכן הרצון והמוטיבציה שלנו להצלחת הליך פשיטת הרגל וסגירת החובות הוא גדול.

המשרד מתייחס לכל מקרה לגופו, לייחודיות שלו ולנסיבות הספציפיות שלו. לאחר בחינה יסודית של המקרה אנו מתאימים את ההליך הרלבנטי ביותר כדי למחוק את החובות בצורה היעילה ביותר.

מובן שאתם מלווים אך ורק על ידי עו"ד פשיטת רגל אבי סלמן או עורך דין מטעמו בכל שלבי ההליך, ולא על ידי פקיד שאינו מהווה תחליף למשרד עורכי דין פשיטת רגל מקצועי. הגם שביצוע פעולה משפטית בנושא פשיטת רגל בידי מי שאינו עורך דין, מהווה הסגת גבול המקצוע.

לקוחות המשרד כמובן מתעדכנים באופן שוטף בכל אחד ואחד משלבי ההליך המתנהל בעניינם. עורך דין אבי סלמן משתף את הלקוחות בכל הנעשה ובכל התקדמות או התרחשות בתיק.

מלבד השקיפות, לקוחות המשרד יכולים לעקוב באופן עצמאי אחר הנעשה, באמצעות מערכת פשיטות רגל באינטרנט, שניתן להיכנס אליה מכל מחשב, בנוחות ובזמן שלכם. לצד זה, לרשות משרדנו עומדות המערכות המתקדמות ביותר לניתור ומעקב אחר המתרחש בהליכי חדלות פירעון של לקוחותינו. אלה מאפשרים לנו לא לפספס שום פרט שנוגע להליך.

עורך דין פשיטות רגל לצידך תמיד

המשרד כמובן זמין לשאלות בנוגע להליך. ניתן לפנות אל המשרד בטלפון או בדוא"ל בכל שאלה הקשורה לנושא. הלקוחות יקבלו מענה שיסייע לקדם את הליך ולטייב אותו.

החשיבות בייצוג על ידי משרד עורכי דין פשיטת רגל ברורה. הליך פשיטת רגל הוא הליך עם משמעות גדולה ביותר ביחס לחייו האישיים של החייב ושל בני משפחתו. מדובר בהליך סבוך, מורכב ומתמשך מול גורמים רבים, ועל כן דורש ייצוג על ידי איש מקצוע מנוסה.

המשרד מומלץ בייצוג בהליכי פשיטות רגל וחדלות פירעון. ניתן גם להתרשם באופן בלתי אמצעי בדירוגי המשרד ברחבי האינטרנט. נוכחות המשרד ברשת תעיד על הניסיון המצטבר שלנו והסמכות בנושא חדלות פירעון ופשיטות רגל. בנוסף, הצלחות המשרד בהסדרי חוב, הפטר חובות ומחיקת חובות מדברות בעד עצמן.

עורך דין פשיטת רגל – עו"ד אבי סלמן: הליכי חדלות פירעון ליחיד

עורך דין פשיטת רגל אבי סלמן עוסק בהליכי חדלות פירעון ליחיד. ניסיון של למעלה מ- 15 שנים כמשרד עורכי דין פשיטת רגל.

האם החלטתם סוף סוף לטפל בחובות אחת ולתמיד? אתם מחפשים עורך דין המתמחה בפשיטת רגל והליכי חדלות פירעון בלבד? אל תתפשרו!  חייגו כעת והתחילו דרך חדשה :077-2042380 אבי סלמן משרד עורך דין לענייני חדלות פירעון. 

עו"ד פשיטת רגל ימליץ לפניה לחדלות פירעון כדי לאפשר לחייב לפתוח דף חדש בחיים.

שתי המטרות העיקריות בהליך אפקטיבי של פשיטת רגל הם לאפשר לחייב יחיד שאינו מסוגל לפרוע את חובותיו, לקבל בסיומו של ההליך “הפטר חובות” ובכך לפתוח דף חדש בחיים. מאידך, כינוס נכסיו של החייב וחלוקתם בין הנושים השונים.

על פי נתונים שפרסם משרד המשפטים לשנת 2018, באותה שנה הוגשו 19,854 בקשות לפשיטת רגל. כך שבהחלט מדובר בתופעה שכיחה למדי במחוזותינו.

באופן כללי, לחייב אשר מסובך בחובות, ובכלל אלה מספר תיקי הוצאה לפועל המתנהלים כנגדו, ישנן מספר דרכי פעולה בהן יוכל לנקוט מלבד פשיטת רגל.

כך למשל, חייב אשר מתנהלים נגדו מספר תיקי הוצאה לפועל בסכומים ניכרים, יוכל לנקוט בהליך של איחוד תיקים  או לגבש הסדר חובות עם נושיו, הכל כחלופה להליך של פשיטת רגל.

חוק חדלות פירעון

בחודש ספטמבר 2019, נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון. החוק החליף את פקודת פשיטת רגל הישנה שעסקה בפשיטות רגל לחייבים יחידים.

החוק נועד להסדיר חובות של חייבים שאינם יכולים לפרוע את חובותיהם. המטרה העיקרית היא מחיקת החובות ופתיחת דף חדש בחיים. ובנוסף, שיקומו הכלכלי של החייב ושילובו מחדש במרקם החיים הכלכליים.

בשונה מפקודת פשיטת רגל הישנה, חוק חדלות פירעון עוסק גם בחדלות פירעון של תאגידים. כגון, פירוק חברות שאינן יכולות לפרוע את חובותיהן ונאלצות להגיש בקשה לפירוק חברה.

יש לשים לב שמונחים רבים השתנו בחוק החדש. כך לדוגמא “בקשה לפשיטת רגל” הפכה ל “בקשה לצו פתיחת הליכים”. “הכונס הרשמי” כעת הפך ל”ממונה על חדלות פירעון” וכיוצא באלה.

מתי יומלץ על פנייה להליך פשיטת רגל?

כדי לקבל החלטה מושכלת באיזה הליך לנקוט, עורך דין פשיטת רגל ייבחן את הנסיבות הקונקרטיות של כל מקרה ומקרה לגופו.

בין השיקולים הרלוונטיים לקבלת החלטה, יש להביא בחשבון, בין השאר, את טיב החובות ונסיבות היווצרותם, מספר תיקי ההוצאה לפועל הפעילים כנגד החייב, היקף החובות שטרם הגיעו לפתחם של בתי המשפט/ההוצאה לפועל, סך כולל של חובות בהווה ובעתיד, זהות הנושים, יכולת השתכרות של החייב, נכסים בבעלות החייב, השלכות ההליך על החייב ומשפחתו ועוד.

לפיכך, כדי לקבל החלטה באם להתחיל הליכי פשיטת רגל יש להיוועץ עם משרד עורכי דין פשיטת רגל מנוסה המתמחה בתחום זה של דיני פשיטות רגל.

יש לזכור כי הליכי פשיטת רגל הם מטבעם הליכים מורכבים וממושכים, מעורבים בהם גורמים רבים, וניהולם שלא בידי עורך דין מומחה לפשיטת רגל המתמחה בתחום עשוי להביא לתוצאה בלתי רצויה, כמו פיזור הליך פשיטת הרגל או אי קבלת הפטר.

יצוין, כי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר, בתנאים מסוימים, גם לנושים לנקוט הליכי פשיטת רגל נגד חייב, כאשר במסגרת בקשת נושה לפשיטת רגל הנושה עותר לכינוס נכסי החייב ולהכרזתו כפושט רגל כאמצעי שניתן בידי הנושים לגבות את החוב.

משרד עורכי דין פשיטת רגל אבי סלמן מייצג חייבים ונושים בהליכי של פשיטת רגל כדלקמן:

  • הגשת בקשה לפשיטת רגל של אדם פרטי.
  • ייצוג חייבים בהליכי פשיטת רגל עד לקבלת הפטר.
  • הגשת בקשת נושה לפשיטת רגל.
  • תביעת חוב של נושה בהליך פשיטת רגל.

מעוניין לצאת לדרך חדשה בחיים? פנה כעת אל אבי סלמן – משרד עורכי דין פשיטת רגל בטל: 077-2042380

מהי חדלות פירעון?

“חדלות פירעון” מוגדרת בחוק כ”מצב כלכלי שבו חייב אינו יכול לשלם את חובותיו במועדם. בין אם מועד פירעונם הגיע ובין אם לאו.

או שהתחייבויות החייב, לרבות התחייבויות עתידיות ומותנות שלו, עולות על שווי נכסיו.”

ניתן להיווכח, כי הגדרת חדלות פירעון לפי החוק החדש מאוד כללית. זאת בשונה מפקודת פשיטת רגל לפיה נדרש “מעשה פשיטת רגל“.

הניסיון מלמד, שברוב רובם של המקרים חייב נאלץ לפנות להליך של פשיטת רגל בשל חוסר יכולת לפרוע את חובותיו, או במילים אחרות שסך חובותיו עולה על סך נכסיו.

באופן כללי, על פי החוק החדש, יתכן אפילו מצב של חייב שיש בבעלותו נכס או מספר נכסי מקרקעין, ובכל זאת הוא ייאלץ לפנות להליך פשיטת רגל, ולו מאחר שהתחייבויותיו או סך חובותיו, עולים על שווי נכסי המקרקעין שבבעלותו.

האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית?

החשש הבולט לחייבים שיש בבעלותם דירת מגורים, היא האם יאבדו את הבית בהליך פשיטת רגל.

ובכן, לשאלה האם בפשיטת רגל לוקחים את הבית אין תשובה ודאית. במידה ולחייב בהליך פשיטת רגל יש בית, הבית נכלל במצבת הנכסים המכונסים בהליך. עם זאת, אם ניתן להגשים את תכלית הליך פשיטת רגל ללא מימוש הבית ומכירתו, אז ייתכנו מצבים שהבית לא יימכר. אפשר להגיש בקשה ולהציע חלופות למימוש הבית, באופן שירצה את הנאמן ואת הנושים. 

פשיטת רגל לחייב השוהה בחו”ל – האמנם?

בהתאם לחוק חדלות פירעון, כדי שעורך דין מומחה לפשיטת גל יפתח בהליכי פשיטת רגל של יחיד נדרש שמרכז חייו של היחיד במועד הגשת הבקשה לצו לפתיחת הליכים או ששה חודשים לפני כן, הוא בישראל.

לחילופין, ניתן שבמועד הגשת הבקשה לצו פתיחת הליכי פשיטת רגל וחדלות פירעון יש לחייב נכסים בישראל או שהוא מנהל עסקים בישראל.

חייבים אשר שוהים בחו”ל מספר שנים והותירו מאחוריהם חובות בארץ, שכל מרכז חייהם בחו”ל ואין להם נכסים בארץ, יתקשו לנקוט בהליכי פשיטת רגל על פי לשון החוק החדש.

הגשת בקשה לפשיטת רגל - איך מתחילים?

בשל התארכות ומורכבות הליך פשיטת רגל והביורוקרטיה הרבה שכרוכה בו, מומלץ להסתייע בעורך דין מומחה לפשיטת רגל שמתמחה בתחום.

עו”ד פשיטת רגל מנוסה ילווה את החייב בכל שלבי הליך פשיטת הרגל, מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת הפטר חובות.

תחיליתו של הליך פשיטת רגל בבקשה לפתיחת הליכי חדלות פירעון אשר מוגשת לגורם המוסמך הרלוונטי, בהתאם לסכום חובותיו של החייב במועד הגשת הבקשה.

בתוך כך, חייב שסך חובותיו אינו עולה על 155,455 ₪,  הבקשה לפתיחת הליכים תוגש בלשכת ההוצאה לפועל (“פשיטת רגל קטנה”) ורשם הוצאה לפועל ידון בה.

עו"ד פשיטת רגל

לעומת זאת, חייב שסך חובותיו גבוה מ- 155,455 ₪, אזי מגישים את הבקשה אצל הממונה להליכי חדלות פירעון בהתאם למקום מגוריו של החייב, אשר רשאי לדון בבקשות בסכומים אלה.

חשוב לשים לב, כי בסופו של יום, בית משפט השלום שבאזור מגורי החייב הוא שמכריע לגבי הליך פשיטת הרגל והאם לאשר את תכנית השיקום והפירעון שמוגשת בהמשך ההליך בעניינו של החייב, ולבסוף לתת הפטר לחובותיו.

מה כוללת בקשה לפתיחת ההליך?

עורך דין הוצאה לפועל המתמחה בפשיטות רגל וחדלות פירעון יערוך תצהיר הסתבכות של החייב, המפרט את סיפור הסתבכותו הכלכלית של החייב ואת כל התנאים הרלוונטיים המצדיקים את נקיטת ההליך.

התצהיר מהווה בסיס לכל הליך פשיטת רגל, עד למתן ההפטר.

בנוסף, הבקשה כוללת מסמכים רבים ודוחות אודות סטטוס החייב. בכלל אלה הכנסתו של החייב, נכסיו, ופירוט אודות הנושים וסכומי החוב אותם הוא חייב.

מהו צו פתיחת הליכים?

בעבר, משרד עורכי דין פשיטת רגל אשר היה מגיש בקשה לפשיטת רגל עבור חייב מסוים, היה ממתין עד אשר בית המשפט המחוזי היה נותן “צו כינוס על נכסי החייב” המשהה את כל ההליכים בעניינו.

צו כינוס כאמור היה ניתן לעתים מספר חודשים לאחר שהוגשה הבקשה לפשיטת רגל.

כיום, על פי חוק חדלות פירעון החדש, על הממונה לתת צו פתיחת הליכים לחייב אשר נקט בהליך ועומד בתנאיו, וזאת בתוך 30 ימים מיום הגשת הבקשה לפתיחת הליכים.

לעתים, הממונה פונה אל עורך דין פשיטת רגל המייצג את החייב להשלים מסמכים ו/או מידע נוספים, בטרם ניתן הצו.

חשוב לציין, כי נושה או כל אדם אחר הרואה עצמו נפגע כתוצאה מצו פתיחת הליכים (למשל גרושתו של החייב), יכול בתוך 45 ימים ממועד פרסום ההודעה על מתן הצו, להגיש בקשה לביטול הצו לבית משפט השלום, אשר יידון בה בהקדם.

ההשלכות של צו פתיחת הליכים על החייב

המשמעות העיקרית של צו פתיחת הליכים היא עיכוב של כל ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגד החייב. בין השאר, מעוכבים הליכי הוצאה לפועל, תביעות משפטיות ועוד.

כמו כן, במסגרת הצו לפתיחת הליכים, יחולו על החייב הגבלות למשל: עיכוב יציאה מן הארץ, אי קבלת דרכון, הגבלה כלקוח מוגבל בנק, איש שימוש בכרטיסי חיוב ועוד.

בעניין זה חשוב לציין, כי על רבים מהחייבים הפונים להליך פשיטת רגל ממילא מוטלות הגבלות אלו מכוח הליכי גבייה שננקטו כנגדם בעבר במסגרת הליכי הוצאה לפועל, לפיכך במרבית המקרים סטטוס החייב אינו משתנה בהקשר הזה.

במקביל למתן צו לפתיחת הליכים, ממנים נאמן (עו”ד או רו”ח). תפקידו לערוך בדיקה מקיפה לגבי מצבו הכלכלי של החייב, לחקור את החייב ולהגיש דוח כלכלי. הדוח הכלכלי כולל מידע לגבי מצבו של החייב והתנהלותו בהליך אל הממונה.

על תכנית שיקום כלכלי לחייב

לאחר שניתן צו פתיחת הליכי חדלות פירעון ובתוך 11 חודשים מיום מינוי הנאמן, הממונה מגיש לבית משפט השלום הצעת תכנית לשיקום כלכלי של החייב (בעבר “תכנית פירעון”).

ככלל, תכנית השיקום סוקרת את מצבו של החייב ויכולת הפירעון שלו. התכנית קובעת תשלומים חודשיים עתידיים שעל החייב לשלם, על מנת לקבל הפטר חובות.

במקרים מסוימים, כאשר אין תוחלת בהמשך ההליך ופרסית תשלומים נוספים (למשל חייב חולה, מפאת גיל החייב וכו’), עורך דין פשיטת רגל יכול לפנות אל הממונה ולבקש  הפטר מיידי לאלתר, ללא שום תנאי.

מובן שהחייב והנושים מורשים להגיב על הצעת הממונה שהוגשה. בכלל זה הם רשאים להסכים לתכנית או להסתייג ממנה.

כך למשל, משרד עורכי דין לענייני פשיטות רגל יוכל להגיש בקשה להפחתת התשלום החודשי שנקבעה בתכנית השיקום.

צו שיקום כלכלי

לאחר שמוגשת התכנית לשיקום כלכלי ולאחר שבית המשפט מקיים דיון בתכנית במעמד הצדדים, בית המשפט נותן צו שיקום כלכלי.

במסגרת הצו לשיקום כלכלי בית המשפט קובע תכנית לפירעון חובותיו של היחיד ושיקומו הכלכלי, ובמרבית המקרים מאשרר בצו את התכנית לשיקום שהוגשה על ידי הממונה.

עוד נקבעים בצו שורה של הוראות לגבי המשך ההליך, לרבות התנאים למתן הפטר, הנכסים שיכללו בנכסי קופת הנשייה, אופן חלוקת הכספים בין הנושים, תכנית הכשרה לחייב להתנהלות כלכלית נכונה, חובות שלגביהם לא יחול ההפטר ועוד.

באופן כללי, התשלום החודשי שנקבע לחייב בצו תואם את כושר השתכרותו למול ההוצאות השוטפות שלו.

כמו כן, הכלל הוא שתקופת התשלומים לא תהיה גבוהה משלוש שנים ממועד הצו לשיקום כלכלי. אלא אם כן בית משפט החליט להפחית את התקופה מטעמים שיקבעו. או שבימ"ש החליט להגדיל את התקופה במקרים מסוימים. למשל החייב לא שיתף פעולה בהליך, פעל בתום לב, הסתיר הכנסות וכו’.

הפטר חובות

לאחר שהסתיימה תקופת התשלומים ובמידה והחייב עמד בהם, החייב יהיה פטור מחובותיו. כמובן למעט חובות שאינם ברי הפטר (כמו חוב מזונות, קנסות ועוד).

יש להדגיש, כי הכלל הוא שבית המשפט ייתן הפטר לאלתר במסגרת הצו לשיקום כלכלי, כאשר הוצאות מחייתו של החייב עולות על השתכרותו, אלא אם כן נקבע אחרת (למשל חייב פעל בחוסר תום לב).

מעוניינים לפנות להליך של פשיטת רגל? להגשת בקשה לפשיטת רגל ע”י עו”ד פשיטת רגל מנוסה חייגו 077-2042380.

קישורים מומלצים: אתר כונס הנכסים הרשמי

עורכי דין פשיטת רגל
עורכי דין פשיטת רגל
עורך דין לענייני פשיטות רגל

צבירת חובות היא לא דבר פשוט כלל. חייו של אדם בעל חוב הם לחוצים. הוא מרגיש שכל בעלי החוב סוגרים עליו. יש לו הגבלות בכל מקום אפשרי ולא משנה כלל מהי הסיבה שהובילה אותו לצבירת החובות. חשוב לדעת כי גם אם הגעתם למצב של חובות רבים, תמיד יש פתרון שיכול להיות טוב עבורכם. במקרה כזה עליכם לגשת ולקבל יעוץ ממומחה לדוגמת עורך דין פשיטת רגל,. עורך הדין יבדוק עבורכם האם האופציה היו טובה עבורכם. כך בעצם תוכלו לפתוח דף חדש ולהתחיל בחיים חדשים ללא חובות וללא דאגות.  עו”ד אבי סלמן, הוא משרד עורך דין המומחה בהוצאה לפועל ובתחום חדלות הפירעון. תוכלו לפנות אלינו לייעוץ בנושא.

עורך דין פשיטת רגל יוציא אותך מהחובות

אנשים בעלי חוב איבדו את שמחת החיים שלהם. הם חיים במרבית הזמן בפחדים וחששות לגבי גורלם ועתידם הכלכלי. קיימת הרגשה לא נעימה לאור עיקולים והגבלות המוטלים על ידי בעלי החוב. במקרה כזה, אין אפשרות ולא מומלץ לטמון את הראש בחול. יש לבצע בהקדם בדיקת אפשרות לפשיטת רגל. בהליך בעצם ימחקו לכם את החוב ובסיום התהליך ותוכלו לפתוח בחיים חדשים. הליך פשיטת רגל הוא מורכב, אך בסיומו יש אור בקצה המנהרה. ישנם אנשים שזהו הפתרון הקל והנכון עבורם, לסיום החובות. לכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בתחום ובעל וותק שטיפל בתיקים דומים. עורך דין פשיטת רגל הוא הכתובת עבורכם.

עורך דין פשיטת רגל בתל אביב שימצא פתרון לבעייתכם

רגע לפני שאתם מתייאשים ומרימים ידיים, דעו לכם כי יש פתרון לבעיית החובות שלכם. אתם לא צריכים לחיות בחוסר ודאות עם דאגות.  פנו עוד היום אל עו”ד אבי סלמן, מומחה בתחומו לכל נושא פשיטת רגל, חדלות פירעון והוצאה לפועל.

האם יש לך חובות ואתה זקוק למשרד עורכי דין פשיטת רגל שיתחיל בהליך למחיקת החובות?

עורך דין פשיטת רגל אבי סלמן עו"ד משנת 2007, מתמחה בהליכי חדלות פירעון והוצאה לפועל. אני אסייע לך בטיפול בחובות, משלב פתיחת תיק פשיטת רגל ועד שתקבל הפטר חובות. ליצירת קשר בתקשרו כעת לטלפון 077-2042380 ונשמח לסייע!

כמה זמן יימשך הליך פשיטת רגל?

משך הליך פשיטת רגל תלוי במספר גורמים. היקף החובות, זהות הנושים, סטטוס החייב ועוד. ההליך יכול להימשך בין מספר חודשים בודדים לבין 4 שנים. האינטרס שלי כעו"ד פשיטות רגל הוא לקבל הפטר בזמן הקצר ביותר ובמינימום הוצאות כספיות מצידך!

לחצו לשיחה בווואטסאפ
1
פנו בוואטסאפ
Scan the code
שלום רב, הגעת למשרד עו"ד אבי סלמן. נשמח לשוחח בוואטסאפ.
דילוג לתוכן